Digital

Dijital pazarlama, ürün veya hizmetlerinizin dijital medya kanalları yoluyla tanıtılarak potansiyel müşterilerinize ulaşmanıza olanak sağlayan bir pazarlama faaliyetidir. Günümüzde neredeyse her şeyin dijitalleşmesi pazarlama stratejilerinin de dijital ortama uyarlanmasına, yeni teknolojilerle daha da gelişmesine olanak sağlamaktadır. İşin neredeyse her yönüne entegre olan dijital pazarlama, markanızın müşterilerle iletişim kurma ve onlara değer sunma yollarını da temelden değiştirmektedir.

Dijital pazarlama kampanyaları, işletmenizin hedeflerine göre şekillenebilen bir yapıda olmalıdır. Marka farkındalığı, yeni müşteriler, müşteri sadakati gibi birçok konuda dijital pazarlama kampanyaları oluşturarak markanızın dijital kanallar aracılığıyla potansiyel müşterilerinize ulaşmasına olanak sağlayabilirsiniz.

Dijital pazarlamanın çok geniş kapsama sahip bir alan olduğunu unutmadan hareket edilmeli, kampanyaya başlamadan önce hedefler mutlaka belirlenmelidir. Diğer aşama ise hedef kitlenin tanınmlanmasıdır. Hedef kitle hakkında elde edilecek ayrıntılar, onlarla kurulacak iletişimin şeklini de belirlemeyi kolaylaştıracaktır. Tüm bu verileri elde edip kimlere ulaşılması istendiğine karar verildikten sonra sıra hangi kanalın kullanılacağı sorusuna geliyor. Bu noktada kitlenin genç kuşak müşteriler olduğunu varsayarsak doğru olan hamle, bütçeyi sosyal medya mecralarına yönlendirmek olacaktır. Şimdi de kullanıcılara hangi aracın ekranından ulaşacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Günümüzde tamamen yaygınlaşan akıllı telefonlar, dijital pazarlama için önemli ortamlardan biri haline gelmiştir. Bu nedenle hedef kitlenze ulaştıracağınız içeriğin mobil görüntüleme için de optimize edilmesi gerekmektedir. Tüm bu süreçlerin tamamlanmasının ardından kampanya performansını ölçerek daha başarılı hale getirmek için verilerin zenginliğinden faydalanabilirsiniz.

Leave a commentSon Yazılar

Son Yorumlar

  Arşivler

  Hajans-logo-tasarimi
  İLETİŞİM

  0533 474 48 87

  info@hajans.net

  Halkali Merkez Mah. Halkali Cad. No:281/23 İç Kapi No:23 Küçükçekmece / İstanbul / Türkİye

  Copyright © 2023 Hajans Yazılım ve Arge Teknolojileri A.Ş.
  Her hakkı mahfuzdur. İzinsiz herhangi bir alanda kullanılamaz.

  S.S.S.   |   Gizlilik